Aktiermeistarības studiju darbs Dramaturgu teātrī

Aktiermeistarības studiju darbs Dramaturgu teātrī

Aprīļa pirmajās dienās intensīvo aktiermeistarības kursu ir sākuši apgūt Dramaturgu teātra 21. studijas audzēkņi, bet tiem interesentiem, kas vēlējās, tomēr nepaspēja pieteikties, atgādināsim, ka uzņemšana šajā studijā notiek vēl līdz aprīļa pēdējai nedēļai. Savukārt, š.g. oktobrī darbu sāks nākamā aktiermeistarības studija un pieteikumi uz šīm nodarbībām jau tiek pieņemti.

Mācību process studijā ilgst 18 mēnešus, pirmos piecus no tiem studijas audzēkņi nodarbojas ar vingrinājumiem, izveido nepieciešamo zināšanu un prasmju bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, bet pārējā laikā ar studijas dalībniekiem tiek iestudētas un parādītas trīs mācību izrādes. Pieteikšanās un dalībnieku reģistrācija pie studijas vadītāja Hermaņa Paukša, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com, pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Aizvadītajā sestdienā Dramaturgu teātrī savu izlaidumu svinēja 18. studijas audzēkņi, kuri sekmīgi apguvuši mācību kursu un noslēguši to ar Hermaņa Paukša komēdijas „Nekā personiska – tikai honorāri”  izrādēm visa marta garumā. Divpadsmit Dramaturgu teātra pastāvēšanas gados šādas kopā sanākšanas un teātrim būtisku notikumu svinēšanas ar visa kolektīva piedalīšanos kļuvušas par jauku tradīciju un vienmēr ir bijušas kupli apmeklētas, jautras un dalībniekiem neaizmirstamas!

Tikmēr aprīlī darbu pie savu izrāžu veidošanas turpina divu nākamo studiju dalībnieki. 19. studijas audzēkņi teātra galvenā režisora H.Paukša vadībā pašlaik piedalās savas otrās mācību izrādes, H. Paukša lugas „Holgomeras tronis” iestudējuma veidošanā un parādīs to saviem draugiem un radiem jau maijā., bet 20. studijas audzēkņi, kas kopš pērnā gada oktobra apguva intensīvo aktiermeistarības kursu, ir kāpuši uz skatuves, lai iejustos savas pirmās mācību izrādes varoņu lomās un būs gatavi parādīt to jūlijā.

Ja Jūs ir ieinteresējusi iespēja izmēģināt spēkus un studēt aktiermeistarību, vairāk informācijas varat skatīt šeit: http://www.dramaturguteatris.lv/?page_id=84. Dramaturgu teātris un studija atrodas Kr. Barona ielā 130/12, vairāk informācijas par teātri skatīt šeit: www.dramaturguteatris.lv