21. studijas izlaidums Dramaturgu teātrī

21. studijas izlaidums Dramaturgu teātrī

Foto – Solvita Stengrēvica-Grāvīte

Aizvadītās nedēļas nogalē savu izlaidumu svinēja 12 Dramaturgu teātra divdesmit pirmās studijas audzēkņi. Daudzi no viņiem arī turpmāk ir nolēmuši nodarboties ar teātri un papildinās teātra aktieru trupu. Studiju laikā katrs no topošajiem aktieriem apguva aktiermeistarības pamatus un ar labām sekmēm piedalījās trīs lugu iestudējumos. Kā trešā un beidzamā no tām tika iestudēta Hermaņa Paukša komēdija „Picu pasūtījāt?”.

Mācību laikā savu ilggadīgo pieredzi studijas audzēkņiem nodeva Dramaturgu teātra galvenais režisors H. Paukšs, teātra pedagoģe, režisore un aktrise Gunta Kusiņa un citi pieredzējuši pedagogi. Par jauku tradīciju kļuvusi kopā sanākšana un teātrim būtisku notikumu svinēšana. Arī šajos apstākļos izlaidums notika, kaut arī ballīte šoreiz noritēja klusinātos toņos.

Š.g. oktobrī darbu sāks Dramaturgu teātra jaunā, 26. aktiermeistarības studija, kurai vēl var pagūt pieteikties! Studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Dalībnieku maksimālais vecums nav noteikts, un mācību programma ir izveidota tā, lai katrs, kam ir vēlēšanās iemācīties brīvi kustēties, sadzirdami un saprotami runāt, uzstāties lielas auditorijas priekšā, varētu iegūt visas šīs iemaņas. Ne visi interesenti piesakās mācībām studijā, lai pēc tās beigšanas aktīvi spēlētu teātri. Daļa audzēkņu tikai vēlas paaugstināt savas izredzes citās profesijās, apgūstot iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos, nezaudēt vēsu prātu kritiskās situācijās. Vēl citi apmeklē nodarbības, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba.

Mācību process studijā ilgst 18 mēnešus, pirmos piecus no tiem studijas audzēkņi nodarbojas ar vingrinājumiem, izveido nepieciešamo zināšanu un prasmju bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, bet pārējā laikā ar studijas dalībniekiem tiek iestudētas un parādītas trīs mācību izrādes. Visas studiju izrādes ir studijas audzēkņu radu un draugu kupli apmeklētas, bet labākajām no tām nākotnē ir visas iespējas kļūt par Dramaturgu teātra repertuāra izrādēm.