Martā uz Dramaturgu teātra skatuves divas mācību izrādes – “Melnais pasts” un “Nekur tu nespruksi, gardā! ”

Martā uz Dramaturgu teātra skatuves divas mācību izrādes – “Melnais pasts” un “Nekur tu nespruksi, gardā! ”

Martā izrādes draugiem, radiem un citiem teātra interesentiem parādīs divas Dramaturgu teātra mācību studijas.

23. studijas audzēkņi un Dramaturgu teātra pamatsastāva aktieri vairākus mēnešus cītīgi strādājuši pie izrādes “Melnais pasts” tapšanas, lai martā tā nonāktu pie skatītājiem. Lugas dramaturgs ir Andris Zeibots, Hermaņa Paukša inscenējums, lugas režisori – A. Zeibots un Gunta Kusiņa.

Lugā apskatītās tēmas īpaši aktuālas kļuvušas pašreizējo pasaules notikumu kontekstā. 1914. gadā, laikā, kas pieminēts lugā un kad sākās Pirmais Pasaules karš, pasts ir galvenais informācijas centrs. To pārņem dēmonisks personāžs Groibers un  sākas melu un naida izplatīšanas kampaņa.

Savu pirmo mācību izrādi skatītāju vērtējumam martā nodod arī 25. studijas audzēkņi. Tā ir H.Paukša sarakstītā un režisētā komēdija “Nekur tu nespruksi, gardā!”. Izrādē piedalās 11 studijas audzēkņi, kuriem palīdz seši teātra pamatsastāva aktieri.

Drīz vien pēc tam, kad auklīte izstāsta meitenei pasaciņu par vampīru, tas sāk nākt pie meitenes ciemos un sūkt visiem asinis. Ar ko tas beigsies – to uzzinās tie, kas martā noskatīsies kādu no  izrādēm.

Tikmēr Dramaturgu teātra 26.studija pēdējo mēnesi apgūst aktiermeistarības vingrinājumus, lai aprīlī jau ķertos klāt savai pirmajai izrādei.  Savukārt citi interesenti vēl var pieteikties 27. studijai, kas savu darbu sāks aprīlī, nosūtot uz e-pasta adresi dramaturgu.teatris@gmail.com savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.