Dramaturgu teātrī iestudē lugu “Vai Jūs vēlaties parunāt par Kristu?”

Dramaturgu teātrī iestudē lugu “Vai Jūs vēlaties parunāt par Kristu?”

Foto – Andrejs Saldavs

Dramaturgu teātrī darbi neapstājas arī vasarā, kad ne tikai tiek turpināts darbs pie jau iesāktajām lugām, bet top arī jauni projekti. Vienu no tādiem uzsācis Dramaturgu teātra dramaturgs un režisors Andrejs Saldavs, kura vadībā tiek iestudēta paša sarakstītā pārpratumu komēdija “Vai Jūs vēlaties parunāt par Kristu?”.

Atgriežoties pie vecākiem no lielpilsētas, Krista alkst jaunus piedzīvojumus. Aizvadot ikdienu uzdzīvē ar savu draudzeni Lieni, tiek pārbaudīta Kristas tēva pacietība. Tad kādu dienu atskan zvans un pie mājas durvīm stāv sludinātāji Ārons Šmits un Eldars Džonsons – viņi vēlas parunāt par Jēzu Kristu. Būdams vecs vīrs, Kristas tēvs pārklausās un nopriecājas, ka glītie, koptie jaunekļi vēlas parunāt ar viņa meitu Kristu. Šī pārklausīšanās aizsāk notikumu virkni, kas lugas varoņiem neatgriezeniski satricinās dzīves, bet tajā pašā laikā ļaus iepazīt sevi, mīlestību un latviešu tautas dzērienu – dzimtenīti.

Lomas izrādē spēlē Dramaturgu teātra aktieri Kristīne Bušante, Dita Kreicberga, Anita Folkmane, Aleksejs Remesovs, Jānis Logins un Aivars Cīrulis. Pirmizrāde paredzēta vasaras beigās, rudens sākumā.

Tikmēr 9. jūnijā uz teātra skatuves būs skatāma dramaturga un režisora Hermaņa Paukša izrāde “Piektais bauslis”, bet 14. jūnijā skatītājiem būs iespēja novērtēt H. Paukša sarakstīto un Artūra Zemdegas režisēto komēdiju “Kā tikt pie mazbērniem?”

2022. gada oktobrī darbu sāks Dramaturgu teātra 28. aktiermeistarības studija, kurai iespējams pieteikties jau tagad, sūtot pieteikumu ar vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru uz: dramaturgu.teatris@gmail.com.