Absolvējusi Dramaturgu teātra 24. studija

Absolvējusi Dramaturgu teātra 24. studija

Foto – Solvita Stengrēvica-Grāvīte

Aizvadītās nedēļas nogalē savu izlaidumu svinēja 16 Dramaturgu teātra 24. studijas audzēkņi, no kuriem 13 arī turpmāk ir nolēmuši papildināt teātra aktieru trupu.

24. studija mācību procesu uzsāka 2020. gada oktobrī. Studiju laikā katrs no topošajiem aktieriem apguva aktiermeistarības pamatus un ar labām sekmēm piedalījās trīs lugu iestudējumos – dramaturga un režisora Hermaņa Paukša iestudējumos “Holgomeras tronis”, „Vai mana cūka pie jums nav bijusi?” un „Pūķa brokastis”.

Mācību laikā savu ilggadīgo pieredzi studijas audzēkņiem nodeva Dramaturgu teātra galvenais režisors H. Paukšs, teātra pedagoģe, režisore un aktrise Gunta Kusiņa, kā arī citi pieredzējuši teātra pedagogi. Par jauku tradīciju kļuvusi kopā sanākšana un teātrim būtisku notikumu svinēšana. Šoreiz svinības norisinājās Mežonīgo Rietumu tematikā.

Tikmēr jāatzīmē, ka oktobrī darbu sākusi Dramaturgu teātra jaunā, 28. aktiermeistarības studija, kurai vēl var pagūt pieteikties, sūtot pieteikumu ar vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru uz dramaturgu.teatris@gmail.com.  Studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Dalībnieku maksimālais vecums nav noteikts, un mācību programma ir izveidota tā, lai katrs, kam ir vēlēšanās iemācīties brīvi kustēties, sadzirdami un saprotami runāt, uzstāties lielas auditorijas priekšā, varētu iegūt visas šīs iemaņas. Ne visi interesenti piesakās mācībām studijā, lai pēc tās beigšanas aktīvi spēlētu teātri. Daļa audzēkņu tikai vēlas paaugstināt savas izredzes citās profesijās, apgūstot iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos, nezaudēt vēsu prātu kritiskās situācijās. Vēl citi apmeklē nodarbības, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba.